Online Futbol Menajerlik Oyunları

Yazar Fikret Aydoğdu on 17 Mayıs 2013 Cuma | 03:36

futbol menajerlik oyunları

Bu yazımızda popüler ve az bilindik online futbol menajerlik oyunlarını tanıtacağız.

1 - Futbol Menajeri 

 İspanyol firmanın 2004 yılında Almanlara devredilmesiyle birlikte oyun bir anda popüler olmaya başladı. Oyunun en güzel yanlarından bahsetmek gerekirse gerçek oyuncularla takım oluşturmanız ve henüz yeni oturmuş bir sistem olan fantazi liginde istediğiniz oyunculardan kurulu bir takım oluşturmanız bu oyunu güzel kıldığını söyleyebiliriz. Ancak oyunun kötü yanlarından bahsetmek gerekirse simülasyon yani maç motorunu takip edemiyorsunuz, ücretli bilet sahibi olsanız bile maçlar gece 1 ile 5 arası oynandığından takip etmeniz biraz güç, birde güçsüz takımların taktikle şampiyon olması bir çok menajerlik oyununda zor olsada bu oyunda basit bir taktik ile kat kat üstün takımları yenmeniz mümkün. Örnek bir taktik vereyim bu taktik ile bir çok üstün takımı yenmeniz mümkün. İşte futbol menajeri taktik hilesi diyebiliriz.

 Taktik : 4-5-1
 Oyun Stili : Sert
 Hücumcular : Sadece Atak
 Orta Sahalar : Standart
 Defans : Geride Kal

Ayrıntılı Taktikler
 Tempo : Standart
 Pres : %79
Defansif oyun 
Adam adama markaj
Ofsayt Taktiği : Evet

 Burada verdiğim taktik her ne kadar sizi diğer takımlardan daha iyi gösterse de bence oyunun büyük açıklarından bir tanesi.

 Oyunun Site Adresi : http://www.futbolmenajeri.com

2 - Power Soccer

 Oyun 2005 yılından beri faaliyetlerini sürdürse de eski halini aratmıyor değil. 2010 yılında oyunun tüm özelliklerini kapatıp ücretli yapmalarıyla beraber kullanıcı sayısı yarı yarıya düştü fakat hala oynanabilecek bir oyun tabi birazda keseyi açmanız gerekecek çünkü oyunu oynamak için kulüp üyeliği almanız gerekiyor buda aylık 10 TL'den başlıyor. Oyunun en güzel yönlerinden biri gerçek bir oyuncu olarak oynamanız ve seviye sistemi tabi oyuncuya kıyafet ayakkabı gibi bir çok detayı bu oyunda bulabilmek mümkün. 

 Oyunun Site Adresi : http://www.powersoccer.com

3 - Goal United

 Kaliteli bir menajerlik oyunu olan goal united oyunu 14 senelik tecrübesiyle bizleri cezbettiğini söyleyebiliriz. Şuanda oynanabilirlik olarak en iyilerden biri olsa da paralı kullanıcıların sizden üstün olması oyunun kötü yönlerinden bir tanesi ancak detaylı transfer sistemi ve detaylı taktik kullanabilmeniz oyunun güzel yönlerinden biri futbol menajeri oyunundan daha popüler olmasa da daha iyi olduğunu söylemek mümkün oyunda çok detay var zaman harcamak gerekebilir.

 Oyunun Site Adresi : http://www.goalunited.org/tr

4 - I Can Football

 Türkiye'nin büyük firmalarından böyle güzel projeler görmek güzel olsa gerek. Tamamen Türk yapımı olan bu oyuna ön yargıyla bakılsa da 3D maç motoruyla 22 oyuncuyla bile lagsız oyun keyfi sunabiliyor. Bu oyunun diğer oyunlardan farkı ise saha için 22 oyuncu birden oynayabiliyorsunuz yeni sürümüyle birlikte oyun dahada oynanabilir bir hal aldığını söyleyebiliriz.

 Oyunun Site Adresi : http://www.icanfootball.com/

0 yorum:

Yorum Gönder